Türkiye Deprem Vakfı 26 Mayıs 2022 tarihinde Deprem Risk Yönetiminde Yazılım ve Deprem Mühendisliği Çalıştayı (YDMÇ_2022) düzenliyor

Deprem olgusu, ülkemiz için göz ardı edilemeyecek bir gerçekliktir. Son yıllarda yazılım, sistem mühendisliği ve yapay zekâ alanlarında gözlemlenen gelişmeler, deprem mühendisliği alanında yürütülen çalışmalarda da etkinliğini arttırmaktadır. Bu amaçla, ülkemizde deprem mühendisliği alanında yurtiçi/yurtdışı birçok bilimsel aktiviteye öncülük eden Türkiye Deprem Vakfı (TDV), deprem risklerinin yönetimi konusunda yazılım mühendisliği ve deprem mühendisliği alanlarında çalışan uzmanları bir araya getirmek amacıyla 26 Mayıs 2022 tarihinde,  "Deprem Risk Yönetiminde Yazılım ve Deprem Mühendisliği (YDMÇ-2022)" çalıştayını düzenleyecektir.

TDV Yönetim Kurulu Başkanı Prof Dr. Alper İLKİ ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet AKŞİT’in yönetiminde gerçekleştirilecek çalıştayın konu başlıkları aşağıda sıralanmıştır. Bu konularda ilgili çalışmalar yapan değerli araştırmacılarımızı ve uygulamadaki meslektaşlarımızı çalıştaya davet ediyoruz.

§     Afet Riski Modelleme Sistemleri

§  Akıllı Şehirler

§  Bilgisayar Modelleme Teknikleri

§  Coğrafi Bilgi Sistemleri

§  Deprem Erken Uyarı ve Acil Müdahale Sistemleri

§  Deprem Mühendisliği

§  Endüstri Tesislerinde Deprem Risk Yönetimi

§  Hasar Tespit ve Değerlendirme Sistemleri

§  IoT-Tabanlı Sistemlerin Uygulanması

§  Kalite Analizi ve Doğrulama Yöntemleri

§  Karar-Destek Sistemleri

§  Kaynak Yönetimi

§  Kritik Altyapı Sistemleri

§  Kritik Performans Ölçümleri

§  Yapı Mühendisliği

§  Yapı Sağlığı İzleme Sistemleri

§  Veri Analitiği ve Makine Öğrenmesi

 

For English please click here >>> 

 

 

Online Bağış

Türkiye Deprem Vakfı'na destek ol.

Yukarı